Snotki – co to takiego jest?

W ostatnim wpisie pisałam Wam, że na jednym z webinarów dowiedziałam się od Kasi Polak, czym są snotki i jak można je wykorzystać w pracy nauczyciela. Bardzo mnie to zaciekawiło, więc postanowiłam  nauczyć się tworzyć takie cudeńka, by wykorzystać je w pracy zarówno w podstawówce, jak i w technikum. Snotki okazały sie strzałem w dziesiątkę, a to, w jaki sposób je wykorzystałam, zobaczycie, gdy kliniecie w poniższy link:

https://www.polskizklasa.pl/hasla-w-snotkach-ukryte/

W wiadomościach pytaliście mnie, w jaki sposób samemu przygotować taką pomoc i jak ją rozszyfrować, więc postanowiłam przygotowac dla Was krótki samouczek. 

Snotki – krok po kroku

Snotki to nałożone na siebie cztery hasła, które mogą przybrać kształt okręgu. Odczytuje się je, trzymając je wysoko, na płasko, w pozycji prostopadłej do oka (czyli nie tak, jak zwykłą kartkę papieru). Chcąc odczytać kolejne hasła, należy obrócić kółko o 45 stopni. Hasła są cztery, tak jak kolorów na snotce. Można również trzymać snotkę w dłoniach w okolicach klastki piersiowej i spoglądać w dół – wtedy również hasła są widoczne. 

Krok 1.

Na początek musicie wejść na stronę www.snotes.com i się zarejestrować jako użytkownik, który korzysta ze strony pierwszy raz. Gdy już to zrobicie, program wygeneruje dla Was hasło. Dzięki temu będziecie mieć dostęp do platformy przez 48 godzin.  Zalogujcie się na stronę (możecie też skorzystać z samouczka, który wyświetla się, gdy wejdziecie na stronę).

Jeśli nie chcecie wydawać pieniedzy na wersję płatyną, przemyślcie, do czego wykorzystacie snotki – możecie wówczas przygotować sobie jednorazowo kilka kompletów. Gotowa strona do tworzenia snotek wygląda tak:

Krok 2:

Po lewej stronie wpiszcie hasła:

Krok 3:

Poniżej, po lewej stronie, wpiszcie ogólną nazwę snotek, np. części mowy

Krok 4:

Teraz zapiszcie snotkę (save) oraz ściągnijcie na swój komputer (dowload):

Cieszcie się gotową snotką, którą możecie skopiować do Worda,  zminiejszyć i wydrukować dla wszystkich swoich uczniów. 

Poniżej zostawiam Wam kolejną kartę ze snotkami w formacie pdf. Znajdziecie na niej druga porcję środków stylistycznych. 🙂

https://www.polskizklasa.pl/wp-content/uploads/2020/03/środkistyl.3.pdf

Miłej pracy i udanych zajęć. 🙂

IB


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *