Koło fortuny jest dobre na wszystko

Pierwsze dni w szkole są wyjątkowo trudne. Nasi uczniowie żyją wakacyjnymi wspomnieniami, a my próbujemy skupić ich uwagę na zapisach związanych z przedmiotowymi zasadami oceniania i wymaganiami edukacyjnymi. Gdy już przejdziemy część formalną, czas zabrać się do pracy. Zazwyczaj na początku roku szkolnego musimy „odświeżyć" uczniowskie umysły, przypominając podstawową wiedzę i umiejętności. Treści, które chcemy przypomnieć, nie muszą być nudne. Wystarczy odrobina nauczycielskiej kreatywności, by w dyskretny sposób zrealizować nasze cele. Tutaj z pomocą przychodzą nam narzędzia TIK, a dokładniej wirtualne koło fortuny.  Przygotowanie takiego koła jest naprawdę intuicyjne, a służy do tego strona www.wheldecide.com.

W poszczególne pola koła wpisałam czasowniki, które pomogą mi zachęcić uczniów do opowiadania o tym, czego doświadczyli i nauczyli się w czasie  wakacji. Mam zamiar utrwalić nie tylko opowiadanie jako formę, ale też popracować nad językiem. Takie koło to przecież świetna okazja do tego, by utrwalić gramatykę. Będziemy więc tworzyć zdania pojedyncze, złożone, wskazywać części mowy i części zdania w wypowiedzeniach. Zresztą zobaczcie sami i wykorzystajcie na swojej lekcji, klikając w poniższy link:

A może wklejka?

Jeśli z jakichś powodów nie możecie wykorzystać koła, proponuję wydrukować dla uczniów „wklejkę". Zawiera ona takie same czasowniki, więc sposób pracy może być podobny. Plik zostawiam Wam poniżej:

Udanych zajęć. 🙂

IB


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *