W pewnym magicznym miejscu…

Pewne piękne, magiczne miejsce znajduje się w Warszawie na Nowym Świecie. Jest to księgarnio-kawiarnia o niezwykłej nazwie „Tarabuk". Pomysłodawcą i właścicielem tego magicznego zakamarka jest pan Jakub Bułat, który zmienił życie „korpoludka" na krzewiciela literatury – i to z sukcesem!  „Tarabuk" to nie miejsce pospolite, z półkami uginającymi się pod stertami książek. Owszem, książek tam co niemiara, ale każda półka oprószona jest szczyptą niezwykłej pasji do tego miejsca i szacunkiem do literatury. Pięknie urządzone wnętrze przyciąga czytelnika i zaprasza do umoszczenia się w wygodnym, przyozdobionym poduszkami fotelu, w którym można się zatopić w  przygodach literackich bohaterów. Książki też są starannie wybrane! Właściciel dokonuje selekcji nowości wydawniczych, więc na półkach można znaleźć prawdziwe perełki. Połączenie dobrej literatury z zapachem świeżo parzonej latte (bo możecie napić się tam pysznej kawy) podziała na zmysły każdego czytelnika, a przy okazji ukoi nerwy i  złagodzi smutki. Takie spotkania ze sztuką to doznanie iście mistyczne.

Niezwykłe warsztaty literackie…

Dlaczego Wam o tym piszę? Ano dlatego, że możecie ze swoimi uczniami z klas 1 – 3 wybrać się  do „Tarabuka" na zajęcia literackie, również online! W ramach projektu „Gramy z księgarzami na bis" finansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki", księgarnia organizuje niezwykłe warsztaty literackie. Prowadzi je pani Mariola Mindak, absolwentka podyplomowych studiów „Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań współczesności" na Wydziale Polonistyki UW.

Jak wyglądają zajęcia?

Warsztaty zaczynają się od przedstawienia Tarabuka. Następnie prowadząca pyta dzieci,  co to jest według nich Tarabuk (rzecz, zwierzak, człowiek?), a później odczytuje fragment o Wuju Tarabuku z „Przygód Sindbada żeglarza". Po wstępie dzieci uczestniczą w  kreatywnych zabawach z książkami. Uczniowie mają też czas, aby zadawać pytania. Najczęściej pytają o księgarnię, książki, pracę księgarza. Odpowiadają na pytania, co ich zdaniem można robić w księgarni, a na końcu oglądają film z ubiegłorocznej „Nocy księgarń" z dyskoteką w Tarabuku. Są nim zauroczone i często mówią, że myśleli, że w księgarni jest nudno.

Wiecie, jakie pytania najczęściej zadają najmłodsi? Oto kilka z nich:

  • Ile jest książek w Tarabuku? (ponad 3 tysiące!)
  • Ile kosztuje najdroższa książka?
  • Ile książek dziennie się sprzedaje?
  • Czy praca księgarza jest nudna?
  • Czy prowadząca zna wszystkie książki w księgarni?
  • Jaka jest jej ulubiona książka?

Zerknijcie na fotorelację:

Wirtualna magia

Koniecznie zamówcie w księgarni te zajęcia!  Popatrzcie, jak cudowanie  wyglądają. 🙂

„Weź nie czekaj…, weź się zapisz…"

Księgarnia zaprasza do kontaktu telefonicznego #ksiazkanatelefon (500 167 368) lub mailowego (tarabuk@tarabuk.pl). Jeżeli chcecie też zamówić książki, to możecie otrzymać zdjęcia z propozycjami tytułów dobranych specjalnie pod Wasze zainteresowania. Książki wysyłane są InPostem, a koszt dostawy to 11,99 zł.  (dowóz na terenie W-wy gratis).
Otrzymacie też rabaty od 10% do 15% przy zakupach powyżej 100 zł oraz 
bony prezentowe 50-100-200 zł z rabatem 20% na hasło „Polski z klasą".

Jeśli jednak zamierzacie do księgarni wstąpić osobiście, to zapamiętajcie ten adres:

ul. Nowy Świat 63, wejście od Świętokrzyskiej.

Nie zwlekajcie! Zapiszcie się na lekcje jak najszybciej albo zróbcie sobie cudowny prezent w postaci niezwykłej książki. Zasłużyliście na to!

Udanych zajęć (i zakupów). 🙂

IB


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *